Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025

Opublikowano: 29.12.2021

Drodzy Rodzice!

Nasze Przedszkole bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

Dzięki pozyskanym środkom z Budżetu Państwa i wkładowi własnemu z Urzędu Gminy, mogliśmy wyposażyć biblioteczkę przedszkolną w nowości wydawnicze, dla dzieci w wieku od 3 - 6 lat, które będą promowały czytelnictwo.

Częste czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na rozwój ich wyobraźni oraz ich aktywność intelektualną. Wzbogaca również ich wiedzę o świecie oraz kształtuje wrażliwość moralną. Dlatego grono pedagogiczne naszego Przedszkola dba o to, by nasi podopieczni codziennie mieli kontakt z książką. Nasze Przedszkolaki biorą udział w międzynarodowym projekcie "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury".

Współpracujemy również z Gminną Biblioteką w Lubomii, a także biblioteką Szkoły Podstawowej w Syryni. Uczestniczyliśmy również w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych, które miało na celu pomoc w rozwoju kompetencji czytelniczych u dzieci.

Zachęcamy rodziców i opiekunów naszych milusińskich do głośnego i systematycznego czytania swoim dzieciom, ponieważ ma to ogromny wpływ na ich wszechstronny rozwój.

e-mail: przedszkole@nieboczowy.lubomia.pl

przedszkole nieboczowy facebook